Plastic Rectangular Containers – 500ml
Item Specifications
| Colour | Clear |
| Product Material | PP – Polypropylene |
| Product Size | 500ml |
| Product Dimensions | 172 x 120 x 39 |
| Food Grade | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Oven Safe | No |
| Compostable | No |
| Recyclable | Yes |

$92.73 excl gst
| Colour | Clear |
| Product Material | PP – Polypropylene |
| Product Size | 500ml |
| Product Dimensions | 172 x 120 x 39 |
| Food Grade | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
| Oven Safe | No |
| Compostable | No |
| Recyclable | Yes |

| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 50 cm |
| size | 1000ml, 500ml, 650ml, 750ml, 800ml – 2 Compartment |
You must be logged in to post a review.
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.
Plastic Rectangular Containers
Reviews
There are no reviews yet.